İŞ BAŞVURUSU-EK İŞ İLANLARI » İşkur’a Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Üye Olunur? İşkur’a Üye ve Kayıt Olma


İşkur’a Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Üye Olunur? İşkur’a Üye ve Kayıt Olma

28 Ocak 2013 | | İş Başvurusu, İşkur | 4 Yorum

İşkura internetten iş başvurusu yapmak yapmak istiyorum diyorsanız öncelikle işkura kayıt yaptırıp üye olmanız gerekmektedir. İşkura üye olmak için yazımızı okumaya devam ediniz.

İŞKUR’a İnternetten Nasıl Başvuru Yapılır?

İş aramak iş ilanlarına bakmak için firmaların iş gücü taleplerini karşılamak için işkur’un kurumsal web sitesi online olarak iş arayanlara iş başvurusunda bulunmak isteyenlere hizmet vermektedir. Bu hizmetten faydalanmak için işkura üye olmak gerekiyor. İşkur’da 2 tür üyelik var. Bunlar iş arayan üyeliği ve iş veren üyeliğidir. Biz bu yazımızda işkura nasıl üye olunur? İşkura nasıl kayıt yapılır? İşkura üye olmak için gerekli bilgileri sizlere resimli olarak anlatmaya çalışacağız.

İşkur'a Nasıl Kayıt Olunur? İşkur'a Nasıl Başvuru Yapılır?

Türkiye İş Kurumu İşkur’a nasıl kayıt olunur?

İşkur’un kurumsal web sitesine girdiğinizde sitenin üst kısmında “İŞKUR İnternet Şubesi” yazar. Hemen altında Üyelik ve Giriş olarak iki seçenek bulunur. İşkura üye olmak için Üyelik seçeneğine tıklayınız. Karşınıza “İş Arayan Üyeliği” ve “İş Veren Üyeliği” seçenekleri çıkacaktır. İş Arayan Üyeliğine tıkayınız. Üyelik sözleşmesini okuduktan sonra onaylıyorum seçeneğini seçerek devam edin.

Bu aşamada karşınıza Tc Kimlik No, Ad, Soyad, Baba Adı ve Doğum Tarihinizi soran bir bölüm gelir buraları doldurunuz. Doldurduktan sonra İleri dediğinizde güvenlik için 4 basamaklı sayı çıkacak bunu üstteki Güvenlik Kontrolü alanındaki boşluğa yazınız. Alttaki ileri seçeneğine tıkladığınızda eğer daha önce üye olmadı iseniz uyarı vermeden kayıt işlemi tamamlanacaktır. Fakat bilgileriniz geçerli değilse veya daha önce kayıt yapıldı ise o zaman alttaki uyarıyı verecektir.

“Kişi bulunamadı ya da girmiş olduğunuz bilgiler sistemde kayıtlı olanlarla uyuşmamaktadır. Lütfen kontrol ederek tekrar deneyiniz.”

İşkura kayıtlı bir üye iseniz eğer şifrenizi tekrar almak için şifre hatırlatma bölümünden e-posta adresinizi bildirmeniz gerekir.

İşkur’a üye olmak için iskur.gov.tr adresine tıklayınız.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,Yorumlar

4 Yorum yapılmış “İşkur’a Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Üye Olunur? İşkur’a Üye ve Kayıt Olma”
 1. faik beyduz dedi ki:

  işe ihtiyacım var yardımlarınız için şimdiden tşklr

 2. addulmetin dedi ki:

  iş ariyorum

 3. Muhammet dedi ki:

  Is ari yorum bana yardimci olurmusunuz

Yorumlar

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!


Oriflame Kayıt Başvurusu

  Oriflame Kayıt

İLETİŞİM

Sponsorlu BağlantılarSite by: isbasvurusu.gen.tr | İnternette Para Kazanma Yolları | Para Kazanmak

Copyright © 2010 İş Başvurusu