İŞ BAŞVURUSU-EK İŞ İLANLARI » Mikro Kredi Nedir? Mikro Kredi Nasıl Alınır? Mikro Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?


Mikro Kredi Nedir? Mikro Kredi Nasıl Alınır? Mikro Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

07 Kasım 2012 | | Genel, Haberler, İş Başvurusu | 1 Yorum

Bu yazımızda mikro kredi ile ilgili merak edilen birçok sorunun yanıtını bulabileceksiniz. Mikro kredi ile ilgili bilgi sahibi değilseniz bu yazımızı okuduğunuzda mikro kredi nedir? mikro kredi nasıl alınır? Bu sorulara yanıt bulurken mikro kredi hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Mikro Kredi Nedir?

Mikro kredi bir iş yapmak isteyip’te elinde sermayesi olmayan veya var olan bir işini büyütmek isteyenlere verilen küçük bir sermayedir. Mikro kredinin özelliği kefil, senet, ipotek, icra gibi işlemler olmadan tamamen güvene dayalı bir kredidir.

Mikro Kredi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Mikro kredi için kişi çevresindeki tanıdığı kişiler ile birlikte ilk etapta 5 kişilik bir grup oluşturuyor. Bu şekilde yapacağınız işi anlatarak başvuruda bulunuyorsunuz.  Sadece kadınlara verilen bir kredidir.

1 haftalık eğitim veriliyor.

Mikro kredi ile ilgili ilk uygulama 2003 yılında başladı. Şuanda Türkiye çapında mikro kredi ile ulaşılan üye sayısı 62 bin kişiye ulaşmıştır. Mikro kredi ile iş kuran kişilerin neredeyse tamamı başarılı oluyor.

Mikro Kredinin Miktarı Nedir?

Mikro kredide ilk başta başlangıç olarak yapılacak işe göre 100TL ile 1000 TL ye kadar kredi veriliyor. 1 yıl veya 2 yıl sonra üye işini genişletir büyütürse bu sefer girişimcilik sertifikası iş yeri açma kredisi veriliyor.Daha yüksek miktarda kredi veriliyor.

Mikro Kredi İçin Nereye Başvurulur?

Mikro kredi almak isteyen ev hanımları kredi almak için nereye başvuracaklar bunun için buradan açılacak olan haritadan bulunduğunuz ili seçip tıklıyorsunuz ve mikro kredinin bulunduğunuz ildeki şubenin iletişim adresini ve telefonlarını öğrenebiliyorsunuz.

Etiketler: , , , , , , , , , ,Yorumlar

1 Yorum yapılmış “Mikro Kredi Nedir? Mikro Kredi Nasıl Alınır? Mikro Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?”
  1. hacer gümüş dedi ki:

    krediyi yalnız alamıyormuyuz çünkü arkadaşım yok grub kuracak

Yorumlar

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!


Oriflame Kayıt Başvurusu

    Oriflame Kayıt

İLETİŞİM

Sponsorlu BağlantılarSite by: isbasvurusu.gen.tr | İnternette Para Kazanma Yolları | Para Kazanmak

Copyright © 2010 İş Başvurusu