İŞ BAŞVURUSU-EK İŞ İLANLARI » Yeni Bir İş Kurmak İsteyen Girişimcilere Müjde


Yeni Bir İş Kurmak İsteyen Girişimcilere Müjde

15 Aralık 2015 | | Genel, İş Tanıtım, İşkur | Yorum Yok

2016 Eylem planı kapsamında hükümetin bir haftada hayata geçirmeyi planladığı çiftçi, esnaf ve gençlere yönelik eylemleri içeren kararname taslakları dün Başbakanlığa sevk edilmişti. Buna göre gençlere 50 bin liralık hibe desteği verilmesi kararlaştırıldı.  İsteyen gençler 100 bin liralık faizsiz kredi imkanından da yararlanabilecek. Üniversite öğrencilerinin burs miktarı 330 liradan 400 liraya çıkarıldı.

Girişimci Gençlere KOSGEB den 50 Bin TL Hibe

Hükümetin 1 haftada hayata geçirmeyi planladığı eylemleri içren düzenlemelerin bir bölümü dün Bakanlar Kurulunda onaylanarak yürürlüğe girdi. Düzenlemeler hakkında bilgi veren Başbakan Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, KOSGEB Girişimcilik Destek Programı’nı bitiren genç girişimci ve esnafın onaylanan projelerine 100 bin liraya kadar faizsiz kredi verileceğini dikkat çekti. Mehmet Şimşek, “Genç girişimcilerin 100 bin liraya kadar %85 Hazine destekli kefalet sisteminden yararlanmaları sağlanacak” diye konuştu.

Kendi işini kurmak isteyen gençlere proje karşılığı 50 bin liraya kadar karşılıksız nakdi destek verilecek yani bir genç bir proje getirip ben yeni bir iş kurmak istiyorum dediğinde 50 bin lira karşılıksız destek verilecek yine bu verilecek olan 50 bin nakdi destek yetmiyorsa kendi işini kurmak ve geliştirmek isteyen gençlerimize 100 bin tl ye kadar faizsiz kredi verilecek Kredi Garanti Fonu aracılığıyla bu krediye yüzde 85 kefalet imkanı sağlanacak ayrıca önemli bir konuda yeni iş kuracak gençlere 3 yıl boyunca gelir vergisi muafiyeti sağlanacak

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI İÇİN BAKINIZ

Etiketler: , ,Yorumlar

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!


Oriflame Kayıt Başvurusu

    Oriflame Kayıt

İLETİŞİM

Sponsorlu BağlantılarSite by: isbasvurusu.gen.tr | İnternette Para Kazanma Yolları | Para Kazanmak

Copyright © 2010 İş Başvurusu